Stolik kawowy – serce salonu

with Brak komentarzy

Stolik kawowy

Kiedy w naszym salonie pojawi się sofa i stolik kawowy, to salon możemy uznać za kompletny. Jest już gdzie usiąść, jest już gdzie postawić kubek, książkę, a nawet gdzie przyjąć gości.  I choćby w kubku nie pachniało kawą, stolik kawowy zapewne nie zmieni już swojej nazwy.

Kawa i stolik kakowy

Ale ten zacny mebel to coś więcej niż tylko podstawka pod nasz kubek kawy czy herbaty. Stolik kawowy może pełnić funkcję przechowywania. Gdzie większość z nas rozpoczyna poszukiwania pilota od telewizora, czy aktualnie czytanej książki? Zapewne na, pod lub w okolicy stolika w salonie.
Stolik kawowy może, i najczęściej pełni, funkcje ozdobną, dodając blasku i elegancji naszemu salonowi. Stolik kawowy to mebel zarówno mobilny, jak i nieduży. Zatem jeśli postanowimy zmienić styl w naszym salonie, nowy stolik kawowy nie nadwyręży naszego budżetu tak jak np. szafa garderobiana. A to przecież ten mały mebel towarzyszy nam w trakcie odpoczynku, czy podczas spotkania z przyjaciółmi. Zapewne nie jeden wieczór z planszówkami spędzimy właśnie wokół tego niepozornego mebla. Choć pewnie nie dla każdego znajdzie się miejsce na kanapie 🙂

 

Stolik kawowy

 

Wybór stolika kawowego to zatem nie byle jaka decyzja.
A jakie stoliki kawowe aktualnie najczęściej wybieramy? Nie ukrywamy radości z tego, że króluje tu metal. Stoliki z metalowymi elementami, albo całe z metalu, stoliki z drucianym koszem czy stoliki składające się z drewnianego blatu stojącego na metalowych nogach czy płozach królują aktualnie na salonach i cieszą oko tworząc wnętrza z charakterem. Czyli takie jak lubimy, cenimy i tworzymy.

 

 

A jeśli w naszym salonie więcej elementów wystroju utrzymanych jest w takim stylu jak stolik kawowy, to piękny salon cieszy oko zarówno domowników jak i ich gości.

 

A Wam jaki stolik kawowy się marzy? A może jesteście już szczęśliwymi posiadaczami tego wymarzonego?

 

Zostaw komentarz